Loading...Loading...

Górna Austria zachwyca gościnnością, przyjemną atmosferą i świetną ofertą narciarską. Pojezierze Salzkammergut z niezliczoną liczbą jezior, stwarza doskonałe warunki wypoczynku amatorom wędrówek, narciarzom klasycznym i wszystkim spragnionym wytchnienia w cudownym górskim krajobrazie.

World map

Zimowe atrakcje
Górna Austria to region z malowniczymi widokami Alp wapiennych, których krajobrazy przypominają obrazy z pocztówek. Zimowe wakacje w tym pięknym regionie są idealnym wyborem dla wszystkich tych, którzy lubią wypoczywać w bardzo dobrych warunkach. To doskonałe miejsce do rodzinnego wypoczynku oraz do uprawiania narciarstwa alpejskiego, biegowego i mniej popularnych sportów zimowych.

Słynne Linzer Torte i ... piwo
Podczas urlopu w Górnej Austrii warto skusić się na ciasto z migdałami i cienką warstwą konfitur. Linzer Torte swoją nazwę zawdzięcza oczywiście stolicy Górnej Austrii – Linz. Przepis na to ciasto jest pierwszym spisanym w książce kucharskiej przepisem na tort (pochodzi z XVII wieku). Trzeba też koniecznie spróbować najlepszego austriackiego piwa – Kübelbier – produkowanego w najstarszym, działającym bez przerwy od 1229 roku, browarze Hofstetten.

Ośrodki narciarskie
Warto wiedzieć