Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub www.reopen.europa.eu/pl.

WARUNKI PODRÓŻOWANIA PODCZAS COVID-19
COVID-19 travel conditions and required documents

Następujące dokumenty należy wydrukować, wypełnić i mieć przy sobie podczas podróży:
Please remember you are required to complete and print the documents listed below before your travel.

1. Dla wszystkich podróżujących za granicę (wakacje samolotem), w tym także uczestników poniżej 18 roku życia.

For all passengers travelling abroad (by plane), including participants under 18 years of age.

Karta lokalizacji pasażera (PLF) – wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony)
Passenger Locator Form – 2 copies required (return flights)

Instrukcja

Deklaracja Pasażera Dla Celów Ochrony Zdrowia Publicznego w związku z COVID-19 – wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony)
Public Health COVID-19 Passenger Self Declaration Form – 2 copies required (return flights)

Instrukcja

WAŻNE! Na pokład samolotu linii Blue Panorama (AMQ) obowiązkowo należy zakładać maseczki chirurgiczne lub maseczki typu FFP2 oraz FFP3. Pasażerowie są zobowiązani do posiadania odpowiedniej liczby maseczek na czas podróży - należy zmieniać je co 4 godziny. Maseczki wykonane własnoręcznie nie są dozwolone - pasażerowie nieposiadający odpowiedniego zabezpieczenia, nie będą wpuszczani na pokład samolotu.

2. Dla wszystkich podróżujących linią lotniczą Enter Air - wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony).

For all passengers travelling with Enter Air - 2 pieces per person required (for return flights).

Deklaracja dla Enter Air - wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony)
Health declaration – 2 copies required (return flights)

3. W zależności od kraju (wakacje samolotem oraz wakacje z dojazdem własnym):

Depending on the arrival country (only accommodation and flights)

Kraj

Wymagane dokumenty (należy wydrukować)

Instrukcja w języku polskim

Chorwacja

Rejestracja na stronie https://entercroatia.mup.hr/

-

Dominikana

Zgodnie z informacjami, zamieszczonymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w przypadku podróży do Dominikany zniesiony został wymóg posiadania testów na COVID-19 przy wjeździe do kraju, jednak osoby przybywające mogą zostać poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa.
Dominikana wprowadziła bezpłatne ubezpieczenie dla turystów w razie zarażenia wirusem SARS-CoV-2 - obowiązuje do 31.12.2020 r. Ubezpieczenie to umożliwia korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, bezpłatnego noclegu w przypadku konieczności pozostania na Dominikanie z powodu zachorowania na COVID-19 oraz bezpłatnej zmiany lotu.

Na terenie kraju do 18 października obowiązuje godzina policyjna, od 19:00 do 5:00 od poniedziałku do piątku oraz od 17:00 do 5:00 rano w soboty i niedziele. W przypadku konieczności udania się do/z miejsca zamieszkania na/z lotniska w czasie trwania godziny policyjnej, należy posiadać ze sobą bilet lotniczy, dokument podróży oraz rezerwację noclegu jako dowód upoważniający do przemieszczenia się. Wymagane jest noszenie maseczki w miejscach publicznych.
Nie ma ograniczeń przemieszczania się między prowincjami. Transport publiczny funkcjonuje.

Dodatkowo, Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej (MITUR) wdraża specjalne protokoły bezpieczeństwa i ochrony obejmujące wszystkie sektory przemysłu w tym dotyczące działalności turystycznej. Przy zameldowaniu w hotelach dokonywany jest pomiar temperatury oraz wymagane jest wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Hotel powinien zapewnić gościom maseczki i żel dezynfekujący. Klienci są zobowiązani do noszenia maseczki, mogą ją zdjąć, gdy usiądą przy stole.

-

Egipt

Deklaracja zdrowia

Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżni udający się do Egiptu, zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym lub poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku, po przylocie. Opłata za wykonanie testu w Egipcie to około 30 USD za osobę. Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci do 6 lat. Po wykonaniu badania, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik, który zostanie przekazany w czasie nie dłuższym niż 24 h od pobrania testu. W przypadku pozytywnego testu klienci pozostają na kwarantannie w swoim hotelu (pokoju). W przypadku pozytywnego testu klienci pozostają na kwarantannie w swoich hotelu (pokoju). Hotel pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia do czasu wyjazdu. Ministerstwo Zdrowia Egiptu pokrywa koszty leczenia podróżnych z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.
Możliwe jest okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 (test genetyczny - wymaz) na własny koszt. Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu (przedstawiony w języku angielskim lub arabskim).

WAŻNE! Turyści przybywający lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan zwolnieni są z opłaty za wizę do 30 kwietnia 2021 r.

Instrukcja

Hiszpania

Deklaracja zdrowia

Instrukcja

Karta Lokalizacji Pasażera Hiszpania

Instrukcja

Rejestracja na stronie https://www.spth.gob.es/lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App na 24 przed rozpoczęciem podróży oraz pobranie kodu QR jest wymagane dla wszystkich lotów realizowanych do Hiszpanii.
Każdy uczestnik podróży (w tym dziecko) musi posiadać oddzielny indywidualny kod QR.

Instrukcja www lub
Instrukcja aplikacji mobilnej

Madera

Rejestracja na stronie https://madeirasafe.com/#/login

Osoby podróżujące na Maderę, powinny poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku, po przylocie. Test jest wykonany na koszt Rządu Madery, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h. Obowiązek wykonania testu nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik testu (w pokoju hotelowym), który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h od pobrania testu. Możliwe jest także okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 (test genetyczny - wymaz), wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisanie specjalnej deklaracji.

Wiecej informacji: madeirasafetodiscover.com lub na blogu TUI

Instrukcja

Malediwy

• Wycieczki na inne wyspy, do miasta Male lub Hulhumale są tymczasowo niedostępne.

• Pobyty dzielone są możliwe jedynie między ośrodkami, które spełniają wszystkie wymagania zgodne z wytycznymi dotyczącymi tego typu pobytów i są zatwierdzone przez władze. Wnioski o zatwierdzenie pobytów dzielonych należy składać w Ministerstwie Turystyki na dwa dni przed planowaną podróżą. Należy pamiętać, że uzyskanie zgody na podróż dzieloną może wiązać się z długim czasem oczekiwania, dlatego poleca się złożyć wniosek odpowiednio wcześniej bądź na czas zaistniałej sytuacji zrezygnować z pobytów dzielonych.

• Na 24 godziny przed wylotem z kraju podróżni są zobowiązani do wypełnienia formularza deklaracji zdrowia online. Formularz ten dostępny jest pod adresem: https://imuga.immigration.gov.mv/

• Wszyscy goście muszą posiadać zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID-19, z próbką pobraną maksymalnie 72 godziny przed wylotem na Malediwy, licząc od wizyty na pierwszym lotnisku.
Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie są objęte tym obowiązkiem.

• Na lotnisku odbywa się mierzenie temperatury. Jeśli urzędnicy zauważą osobę z objawami mogącymi sugerować COVID-19 (nawet jeśli podróżny będzie miał ze sobą negatywny wynik testu PCR), mogą prosić o ponowne wykonanie testu przed wylotem. Jeśli ów pasażer podróżuje w grupie (np. z rodziną), wszystkie te osoby będą musiały poddać się badaniu oraz będą musiały poczekać na wyniki testu w osobnym pomieszczeniu. Koszty takiego badania pokrywają podróżujący.

• W przypadku wykrycia wirusa u gości, zostaną oni przeniesieni do szpitala i poddani 14-dniowej kwarantannie (koszty takiego wydarzenia pokrywają podróżujący). Taka sytuacja może mieć miejsce również w hotelu, gdy goście poczują się gorzej i kierownik do spraw bezpieczeństwa skontaktuje się w władzami oraz zleci wykonanie testu. W przypadku wykrycia wirusa gościa mogą zostać przeniesieni do szpitala lub pozostaną w izolacji w hotelowym pokoju (pod warunkiem, że hotel zgodzi się na takie rozwiązanie).

Instrukcja

Tunezja

Deklaracja zdrowia

W dniu 10 sierpnia br. tunezyjskie Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Turystyki i Rzemiosła Artystycznego poinformowało o zniesieniu wymogu wykonania testów PCR jedynie wobec osób, które podróżują do Tunezji w zorganizowanych grupach wysyłanych przez biura podróży (w ramach tzw. wycieczek pakietowanych z zapewnionym przelotem, zakwaterowaniem i transferem lotnisko-hotel-lotnisko). Turyści zobowiązani są do przestrzegania zasad Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji. Wycieczki fakultatywne (muzea, atrakcje turystyczne, obiekty historyczne) są organizowane przez operatorów zgodnie z zasadami ww. Protokołu. Osoby, które samodzielnie chciałyby opuścić hotel mogą to uczynić poprzez wykonanie testu na Covid-19 (na własny koszt) od szóstego dnia pobytu.

Instrukcja

Turcja

Deklaracja zdrowia

WAŻNE: W Turcji obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych (np. hotele, sklepy, centra handlowe, banki, supermarkety, szpitale, kościoły itp.) oraz w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem kary.
W przypadku wylotów do Bodrum obowiązek noszenia maseczek dotyczy wszystkich miejsc publicznych (również w przestrzeni otwartej), wyłączając tereny otwarte w hotelu oraz hotelowej plaży.

Instrukcja

Informacje o warunkach wjazdu do poszczególnych krajów będą aktualizowane na bieżąco. Prosimy o weryfikację przed wylotem.