Wyspy Zielonego Przylądka z wylotem z lotniska w Katowicach

riu2-1

Miejsce pełne słońca, gdzie wakacje mijają zgodnie z mottem mieszkańców tego zakątka świata: „no stress”…

Poleć na wyspy Zielonego przylądka z lotniska w Katowicach.

Republika Zielonego Przylądka to państwo wyspiarskie na Ocenie Atlantyckim położone około 450 km od zachodnich wybrzeży Afryki. Jedną z 26 wsyp tworzących ten archipelag jest Sal. Ta właśnie wyspa przyciąga najwięcej turystów, dzięki doskonale przygotowanej infrastrukturze hotelowej. Słynie z pięknych piaszczystych plaż, zapierającego dech w piersiach turkusu wody oraz wyśmienitych warunków do uprawiania sportów wodnych serfingu i windserfingu. Gwarantuje doskonały klimat wakacyjny przez cały rok. W okresie zimowym temperatura w ciągu dnia wynosi około 22-24C, wieczory są chłodniejsze i warto zaopatrzyć się w odzież z długim rękawem. W okresie lata temperatura rośnie do ponad 30C. Wiejący tu wiatr daje wytchnienie w dniach pełnych słońca.

Sal ma też do zaoferowania atrakcje, które koniecznie trzeba zobaczyć, aby w pełni poznać zróżnicowany charakter wyspy – z jednej strony pustynny krajobraz, z drugiej strony kontrastujące wulkaniczne wybrzeże.

Turyści wybierający się na Wyspy Zielonego Przylądka powinni posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od planowanej daty powrotu oraz są zobowiązani do opłacenia Airport Security Tax, którą można opłacić online lub za pośrednictwem TUI (taka forma jest możliwa tylko do 5 dni przed wylotem) lub bezpośrednio na lotnisku, po wylądowaniu na Wyspach Zielonego Przylądka. Uiszczenie podatku upoważnia do jednorazowego wjazdu do Republiki Zielonego Przylądka i pobytu na terenie kraju przez 30 dni.  

W trosce o pełne poczucie bezpieczeństwa turystów, wszystkie osoby podróżujące na Wyspy Zielonego Przylądka zobowiązane są do posiadania negatywnego wyniku testu (antygenowego lub PCR), wykonanego na 72 godziny przed wylotem. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. Obowiązek wykonania testu nie dotyczy dzieci poniżej 7 roku życia.  Przed podróżą należy wypełnić elektroniczną deklarację o stanie zdrowia (wersja papierowa jest sprawdzana po wylądowaniu). Rejestracja jest obowiązkowa dla wszystkich uczestników podróży, w tym również dzieci. Najlepiej formularz uzupełnić nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem. Konieczne jest również uzupełnienie formularza „nadzoru i kontroli zdrowia na granicy”. Wzory tych wymaganych dokumentów można znaleźć na stronie www.tui.pl/warunki-podrozy.

Planując wakacje często stoimy przed wyborem, jaki hotel będzie najlepszy. Jednym z najbardziej popularnych obiektów na wyspie Sal jest RIU Santa Maria *****. To nowy hotel otwarty w połowie marca zachwycający wnętrzami, gdzie nowoczesny styl przeplata się z orientalnymi detalami. Niepodważalnym atutem tego resortu jest bajeczne położenie przy najpiękniejszej plaży wyspy Sal – Ponta Preta. Tu ocean mieni się odcieniami błękitu i turkusu, które cudownie komponują ze złotym piaskiem na bardzo szerokiej plaży. Taka lokalizacja gwarantuje wyśmienite warunki do błogiego wypoczynku, a pamiątkowe zdjęcia z wakacji zrobią wrażenia na każdym. Szeroka i długa plaża zachęca do spaceru w kierunku turystycznej miejscowości Santa Maria odległej około 2 km.

Hotel oferuje rozbudowaną infrastrukturę basenową, dzięki czemu bez problemu można znaleźć spokojne miejsce na leżaku tuż przy basenie,  z jednoczesną gwarancją widoku na ocean.

Dla tych, którzy cenią sobie kameralne kąpiele można wybrać pokoje z tarasem z bezpośrednim dostępem do prywatnego basenu.

Komfort wypoczynku w RIU Santa Maria dopełnia doskonała kuchnia. Śniadania, obiad i kolacja to urozmaicone bufety all inclusive z zimnymi, ciepłymi przekąskami i daniami głównymi, z których można korzystać samodzielnie. Jest to odbierane jako atut, bo w większości hoteli w okresie pandemii potrawy są nakładane przez obsługę. Dopełnieniem rozkoszy dla podniebienia jest bogaty wybór wyśmienitych ciast oraz fontanna czekoladowa.

Tych wszystkich rozkoszy opisanych wyżej można smakować w poczuciu dużego bezpieczeństwa. Obsługa hotelu bardzo dba o przestrzeganie restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią. Przy wejściu do każdego miejsca ogólnodostępnego znajdują się płyny do dezynfekcji rąk, a ich używania pilnują pracownicy hotelu. W tych przestrzeniach obowiązuje też noszenie maseczek, które można zdjąć przy stoliku w restauracjach, barach oraz na leżaku i przy basenie.

Wszyscy pracownicy hotelu dbają, by każdy czuł się dobrze, są uśmiechnięci, chętni do pomocy, a dodatkowo mówią pojedyncze słowa w języku polskim. To jest bardzo miłe!

Obecnie na Wyspach Zielonego Przylądka obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach ogólnodostępnych np. sklepy, środki komunikacji publicznej, taxi oraz na ulicy. W barach i  restauracjach przy stoliku można zdjąć maseczkę. Sklepy i restauracje są otwarte bez restrykcji limitów osób. Wybierając się do miasta, czy na wycieczkę warto pamiętać o podręcznym płynie do dezynfekcji rąk, bo w miejscach publicznych poza hotelem nie jest on powszechnie dostępny.

Wyspa Sal i RIU Santa Maria to gwarancja udanego urlopu i bezpiecznych wakacji.

Sprawdź oferty wakacji na Wyspach Zielonego Przylądka z wylotem z lotniska w Katowicach.