Start sprzedaży lata 2013

Wczorajszy dzień był planowanym startem pełnej oferty letniej w TUI. Niestety nie udało się w pełni zrealizować zamierzonych celów a na stronie www.tui.pl pojawiła się tylko część przygotowanej oferty. Co więcej, Wasze zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania zarówno nasze jak i naszych zewnętrznych dostawców i przez ok. 1h nasza strona nie była w pełni dostępna dla Klientów. Niestety, nie udało się wystartować pełną parą i za to przepraszamy. Pracujemy jednak nad tym, aby stać się coraz lepszym usługodawcą i w dalszym ciągu będziemy dążyć w tym kierunku. Poniżej chciałbym krótko opisać jak ta oferta, która dziś w 94% jest dostępna na stronie www.tui.pl, została przygotowywana. Zapraszam do czytania i komentowania.

Przygotowania

W czerwcu oraz lipcu 2012r. jeździliśmy do destynacji, wybieraliśmy odpowiednie hotele, negocjowaliśmy warunki współpracy i podpisywaliśmy kontrakty.

Od sierpnia kalkulowaliśmy ceny na podstawie analiz oraz pewnych, z góry przyjętych założeń tj.: cen walut i paliwa czy też niektórych, trudnych do określenia pozycji kosztowych takich jak koszty marketingu czy koszt obsługi centrali.

We wrześniu skupiliśmy się na kontraktowaniu przelotów, zbieraniu materiałów zdjęciowych do katalogu i na stronę www.tui.pl. W październiku aktualizowaliśmy opisy hoteli oraz tworzyliśmy opisy dla nowych obiektów. Równolegle tworzone były strony katalogowe, dobierane zdjęcia, kalkulowane ceny i testowane pierwsze produkty. Proces kalkulacji i testów trwał do dziś, w ostatnich paru dniach katalogi zostały wydrukowane a strona www.tui.pl została zaktualizowana nowym „kontentem”, czyli zdjęciami i opisami. No i startujemy.

Efekty

Oglądając nasze nowe katalogi muszę przyznać, że są to według mnie najlepsze katalogi jakie dotychczas mogliśmy napotkać na polskim rynku.

Już tradycyjnie są to materiały zawierające dużo merytorycznych informacji, które połączono z fajną grafiką, przyjemnymi kolorami i wartościowymi dodatki jak nasza tegoroczna nowość: plażometr czy pluskometr w katalogu TUI Family, które pomogą wybrać wakacje idealnie dopasowane do potrzeb każdej z rodzin.

Na uwagę zasługują również nasze dobrze znane, wydawane od kilku lat „niebieskie” katalogi TUI Samolotem. Znajdziecie w nich cały szereg nowych i sprawdzonych hoteli, np. Eftalia Splash w Turcji, Kirman Hotels Belazur czy sieci hotelowe takie jak Crystal.

Polecamy Wam również nowe destynacje: orientalne Maroko i malowniczą Maderę. Wnikliwi Klienci pewnie powiedzą, że Madera znalazła się w naszej ofercie już w ubiegłym sezonie letnim – niestety wtedy nie udało nam się. Dziś mamy jeszcze lepsze hotele w atrakcyjnych cenach i będzie na pewno lepiej! Spójrzcie proszę na Dom Pedro Garajau, które znajdziecie w cenie już od 2182 zł lub Orca Praia za 2170 zł.

W tym roku mamy jeszcze jedną nowość: już od początku sprzedaży oferujemy katalog TUI Fresh. TUI Fresh to nasza alternatywna propozycja dla klientów TUI. Ci, którzy szukają pewności i wiarygodność największego organizatora podróży na świecie w połączeniu z bardzo atrakcyjnymi cenami, z pewnością znajdą coś dla siebie. Katalog oferuje obiekty znajdujące się blisko centrum turystycznego a także wiele hoteli z opcją All Inclusive.

Przeciwieństwem TUI Fresh jest katalog TUI Premium. Oferujemy w nim hotele, które cechuje bardzo wysoka jakość i pakiet dodatkowych udogodnień. Moim faworytem w tej kategorii jest np. Hotel Grand Roca Nivaria na Teneryfie czy hotel Maxx Royal na Riwierze Tureckiej (miejsce zgrupowania naszej reprezentacji przed Euro 2012).

Pisząc o naszych katalogach nie mogę pominąć naszego katalogu TUI Z dojazdem własnym! Dla zainteresowanych wyjazdem na wakacje własnym środkiem transportu oferujemy Włochy, Bułgarię, Chorwację, Austrię i parę innych destynacji ze sprawdzoną jakością TUI!

Pozostał mi już tylko katalog, który jest na razie najmniej z nami łączony. Mam na myśli katalog TUI Zwiedzanie. Zebraliśmy tu  dwa razy więcej ofert niż w lecie 2012 – dokładnie 42  programy objazdowe po całym świecie. Środek ciężkości to oczywiście w sezonie letnim regiony basenu Morza Śródziemnego, czyli Hiszpania, Grecja, Turcja i Włochy. Znajdziecie także wycieczki po Portugalii, Egipcie, USA czy Chinach.

Podsumowując, w biurach TUI znajdziecie 7 katalogów na lato 2013: TUI Family, TUI Zwiedzanie, TUI Fresh, TUI Premium, TUI Z dojazdem własnym i dwa katalogi TUI Samolotem.

Wszystkie produkty oferowane w naszych katalogach znajdziecie w TUI Centrum Podróży, w biurach podróży ze znakiem TUI, na www.tui.pl i pod numerem 801 884 801.

Tak jak pisałem już na wstępie, najbliższe tygodnie są dla nas bardzo ważne. Wasz feedback w formie rezerwacji pokaże nam na ile w ostatnich miesiącach wykonaliśmy dobrze nasze obowiązki. Aby móc zaoferować nie tylko bardzo dobre produkty, ale również atrakcyjne ceny negocjowaliśmy mocno z hotelarzami, liniami lotniczymi, ograniczyliśmy jeszcze bardziej koszty administracyjne i koszty sprzedaży. Szczególnie ta ostatnia minimalizacja kosztów powiązana z nową regulacją promocyjnych cen per kanał sprzedaży spotkała się z dezaprobatą pośredników turystycznych, czyli sieci agencyjnej. To jest jak najbardziej zrozumiałe – zmniejszenie kosztów sprzedaży po stronie TUI oznacza zmniejszenie przychodów po stronie pośrednika. Z drugiej strony przekłada się to na niższą cenę dla Klienta. Dlatego w niektórych punktach sprzedaży może dojść do sytuacji, w których oferty TUI nie będą polecane Klientom ze względu na zarobek pośrednika a nie ze względu na atrakcyjność produktu. Jeśli będziecie mieć takie poczucie zapraszam do TUI Centrum Podróży lub po prostu na www.tui.pl.

Wszystkim z Was, których zainteresują nasze katalogi oraz tym, którzy znajdą świetną poradę w biurach ze znakiem TUI życzę przyjemności w wyszukiwaniu odpowiednich wakacji, miłych momentów w trakcie podejmowania decyzji no i oczywiście spełnienia wakacyjnych marzeń z TUI!