Bezpieczne wakacje na Maderze

760x433_blog-logo-Madeira

Portugalska wyspa Madera, położona na Oceanie Atlantyckim, każdego roku odwiedzana jest przez setki tysięcy turystów. Rajski klimat, przepiękne widoki, fale oceanu, klify i bujna roślinność. To jest właśnie to, co charakteryzuje Maderę. Pojawia się wiele pytań jak ta piękna wyspa radzi sobie podczas pandemii i jak przygotowała się na przyjęcie turystów? Wszystkiego dowiecie się w tym wpisie i przekonacie, że wakacje na Maderze będą bezpieczne.

Władze Madery od samego początku epidemii Koronawirusa były pionierem dobrych praktyk walki z Covid-19. Szereg wprowadzonych inicjatyw pozwoliły zminimalizować ryzyko zakażeń i rozprzestrzenianie się wirusa na wyspie.

Skuteczne działania władz i sektora turystycznego zapewniają bezpieczne wakacje na Maderze. MADEIRA SAFE to logo bezpieczeństwa i certyfikatów, charakteryzujących wyspę. W całej akcji biorą udział lokalne firmy, które pracują w myśl zasady “CLEAN & SAFE”.

Bezpieczne wakacje na Maderze

Od 1 lipca Madera i Porto Santo zostały w pełni otwarte dla turystów zagranicznych. Przyjęto plan, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno turystom jak i mieszkańcom. Rząd Autonomicznego Regionu Madery zdecydował się na wprowadzenie obowiązkowych testów na COVID-19. Dzięki temu zarówno mieszkańcy wyspy, jak również turyści mogą być pewni, że osoby przebywające na Maderze są zdrowe.

Test można wykonać na dwa sposoby: 

  1. Wykonać test RT-PCR (wymaz) na własny koszt na 72 h przed odlotem i przedstawić negatywny wynik na COVID-19, jak również wypełnić specjalną deklarację. WAŻNE: Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być w języku angielskim lub portugalskim.
  1. Przystąpić do testu na obecność Koronawirusa na lotnisku na Maderze. Proces testowania jest sprawny i trwa około godziny i wykonywany jest na koszt Rządu Madery. Po odebraniu bagaży pasażerowie podążają zgodnie z oznaczeniami do wyznaczonych punktów testowania. Każdy pasażer musi również przed przylotem zarejestrować się na stronie https://madeirasafe.com/#/login i wypełnić formularz (24-48h przed przylotem).  Przed testem należy okazać wygenerowany tam QR kod, który służy do rejestracji do badania.

Po wykonaniu testu na lotnisku Klienci udają się transferem do hotelu. W ciągu 12 godzin otrzymają wynik testu na wskazany numer telefonu lub e-mail. W tym czasie obowiązuje kwarantanna, ale można  korzystać z udogodnień hotelu. Dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą być badane, z wyjątkiem podejrzanych przypadków.

W przypadku pozytywnego wyniku na COVID-19 wykonanego na lotnisku na Maderze osoby i osoby towarzyszące zostają objęte kwarantanną w wyznaczonym hotelu. Wszelkie koszty zostają pokryte przez Władze Madery. Po 10 dniach pasażerowie zostają poddani ponownemu testowi. W przypadku negatywnego wyniku mogą kontynuować wakacje.

>> Sprawdź oferty Last Minute na Maderze <<

Madera – warto wiedzieć

Pamiętaj również o: 

  • Myj często ręce mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu, lub innych środków służących do skutecznej dezynfekcji.
  • Na Maderze obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych i zachowanie dystansu społecznego 1,5 m.
  • Po przylocie każdy pasażer przechodzi obowiązkową kontrolę temperatury.

Używanie maseczek nie jest wymagane w poszczególnych przypadkach: 

  • Na plażach i kąpieliskach, poza toaletą.
  • Przez osoby niepełnosprawne i osoby wymagające opieki.
  • Dzieci do 10 roku życia.
  • Podczas aktywności fizycznej w lasach i na szlakach turystycznych.
  • W czasie wykonywania ćwiczeń fizycznych.

>> Madera All Inclusive – sprawdź oferty <<

Tylko wspólnymi siłami możemy zadbać o bezpieczeństwo własne i naszych bliskich. Madera razem ze swymi skarbami – czeka na Wasze przybycie.  Już dzisiaj zarezerwuj swoje wymarzone wakacje na Maderze w super cenie!