Czerwono-pomarańczowe pustynie, relikty średniowiecznej przeszłości, malownicze pasmo górskie oraz szerokie, piaszczyste plaże – witajcie na północy Zjednoczonych Emiratów Arabskich! Ras Al Khaimah to synonim spokoju i różnorodności kultury arabskiej.

Tak jak Dubaj uznaje się za najbardziej spektakularny emirat Zjednoczonych Emiratów Arabskich, tak za najbardziej urokliwe i malownicze miejsce uważa się Ras Al Khaimah położone w północnej części Półwyspu Arabskiego. Szerokie, piaszczyste plaże w północno-zachodniej części „szczytu namiotu”, jak w wolnym tłumaczeniu nazywa się ten emirat, to idealne rozwiązanie na ucieczkę od zgiełku i przepychu miejskich aglomeracji. Na wschodzie króluje pasmo górskie Ru’us Al Jibal z najwyższym szczytem całej arabskiej unii – Jebel Jais. Do niezwykłych zjawisk naturalnych należy zaliczyć również rozległy, pustynny teren pełen czerwonych piasków, który najlepiej zobaczyć nad ranem o wschodzie słońca. Swoją malowniczość Ras Al Khaimah zawdzięcza ponadto urodzajnym glebom oraz zieleni, dzięki czemu możliwe są tu uprawa roślin oraz hodowla zwierząt. Co jeszcze warto zobaczyć w Ras Al Khaimah? Przede wszystkim stolicę, a w niej Stare Miasto z siedzibami rządowymi oraz lokalnymi osiedlami. Znaleźć tu można również liczne arabskie kramy z tradycyjnym asortymentem – dywanami, materiałami czy świecidełkami. W dalszej kolejności koniecznie trzeba zobaczyć Ras Al Khaimah Museum, czyli najsłynniejszą budowlę Zatoki Perskiej, którą datuje się na połowę XVIII wieku. Obecnie mieści się tu muzeum z eksponatami nawet sprzed 2500 lat. Warto poświęcić czas na zgłębienie arabskiej kultury zwiedzając grobowiec Shamal i ruiny średniowiecznego pałacu Sheeba oraz Al Falayah, czyli dawną, letnią rezydencję rodziny Al Qawasim. Dla ciała i duszy emirat oferuje uzdrowisko Khatt z trzema gorącymi źródłami, z których z ponad trzydziestometrowej głębokości wypływa woda termalna o temperaturze 40 stopni Celsjusza. Atrakcją jest również miasteczko portowe Kush z placówką archeologiczną Wadi Haqil. Niedawno na terenie Ras Al Khaimah zatwierdzono plan budowy stacji kosmicznej, tak zwanego kosmodromu, w ramach planu promowania turystyki kosmicznej.

Kierunek Ras Al Khaimah - dlaczego warto z nami wyjechać?

  • Ceny, które podajemy są cenami które zapłacisz. Bez niespodzianek.
  • Setki tysięcy zadowolonych Klientów w całej Polsce. Miliony na świecie.
  • Dzięsiątki tysięcy hoteli na całym świecie.
  • Bezpieczne i wygodne płatności przez internet

Atrakcje

Pustynne safari

Odrobina adrenaliny nie zaszkodzi nikomu! Moc atrakcji zapewni Wam Dubai Safari, podczas którego przeżyjecie niezapomnianą przygodę pokonując pustynne wzniesienia samochodem terenowym a kończąc na przejażdżce wielbłądem. Na terenie rezerwatu Dubai Desert Conservation Reserve czeka na Was ponadto oferta safari z noclegiem na pustyni.

Sokoły

Sokolnictwo to wizytówka arabskiej tradycji. Od pokoleń mieszkańcy tej części Zjednoczonych Emiratów Arabskich związani są silnie z tym drapieżnym łowcą. Dziś mężczyźni z sokołami na ramionach nie są rzadkością. Ptaki te mają własne paszporty, a złoty sokół Kurajszytów zdobi wspólne godło wszystkich emiratów.

Wyścigi wielbłądów

Jedna z najbardziej popularnych rozrywek lokalnych mieszkańców, ale również i turystów w Ras Al Khaimah. Jeszcze do niedawna role dżokejów przypadały dzieciom, z czasem jednak zastąpiono je małymi radioodbiornikami służącymi właścicielom do przekazywania wielbłądom komend. Koniecznie trzeba to zobaczyć!

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Zjednoczone Emiraty Arabskie
Strefa czasowa :
czas polski + 4 godz
Język :
arabski, angielski
Komunikacja :
wynajęcie samochodu – 450 $ za miesiąc; podróżujący komunikacją miejską turyści mają możliwość zakupienia czerwonej karty, którą doładowuje się maksymalnie 10 razy – koszt 2 AED; ciekawostką są taksówki wyłącznie dla kobiet – mają różowy dach i kierowane są tylko przez panie.
Długość lotu :
ok. 5 godz.
Przykładowe ceny :
litrowa butelka wody mineralnej kosztuje, około 2 AED (1,50 zł), Puszka Coca-Coli – 2 dirhamy, obiad zaczyna się od 25 AED (7 $)
Waluta :
dirham (AED)