W odległości zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki znajduje się prawdziwy raj z nieskończenie długimi plażami z jasnym, saharyjskim piaskiem oraz krystalicznie czystą wodą – wymarzone miejsce dla miłośników sportu, kąpieli, pięknej opalenizny i relaksu. Wnętrze wyspy zdominowane jest przez monumentalne pasma gór, fascynujące krajobrazy i cuda natury. Niepozorna na pierwszy rzut oka wyspa, ogromnie zyskuje przy bliższym poznaniu. Jak powiedział kiedyś hiszpański filozof Miguel de Unamuno, Fuerteventura jest „oazą na pustyni cywilizacji". Każdy powinien chociaż raz zasmakować jej wyjątkowości i różnorodności.

Na Fuerteventurze warto przede wszystkim zobaczyć miejscowość Corralejo - dawną wioskę rybacka a obecnie drugi co do wielkości kurort na wyspie z tętniącym życiem portem, z którego odpływają statki na sąsiednią Lanzarote. Ok. 4 km na południe znajdziecie przepiękną, wielokilometrową plażę ze słynnymi wydmami – na nich w 1982 roku powstał park narodowy. Corralejo to zarazem najbardziej rozrywkowa miejscowość na wyspie. Najwięcej lokali – barów, klubów i dyskotek - znajdziemy w rejonie portu wzdłuż najważniejszej ulicy Avenida General Franco. Warto odwiedzić tutaj także Barranco de Jenejey - dziką dolinę, w której nie brakuje pięknych widoków. Z portu często kursują promy: na Lanzarote (ok. 20 minut) i zaledwie kilka minut na niewielką, spokojną wysepkę Los Lobos, która kojarzy się z bohaterem książki Daniela Defoe Robinsonem Crusoe.

Nie można także pominąć Półwyspu Jandia, który otacza niekończące się, najdłuższe na wyspie złociste plaże łagodnie opadające do morza. Jego zachodnią część tworzą urwiska oraz klify, natomiast we wschodniej części dominują wydmy, zarośla i oczywiście malownicze plaże. To prawdziwy raj dla miłośników kąpieli w morzu oraz - za sprawą wysokich fal – surfingu. Ze względu na ciągłe przypływy i odpływy głębokość wody może różnić się od 1-2 metrów. To dodatkowo miejsce z bardzo bogatą ofertą rozrywkową. Znajdziemy tutaj wiele sklepów, butików, barów i restauracji. Znaczna część półwyspu jest chroniona, wchodząc jednocześnie w skład Parque Natural de Jandia. Występuje tu wiele endemitów, a w mało dostępnych dolinach można zobaczyć nawet dzikie kozy czy osły. O rejonie tym krążą różne legendy – niegdyś był strefą zamkniętą niemieckiego przedsiębiorcy, stąd liczne opowieści o szpiegach i ukrytych skarbach. Na Półwyspie Jandia nie brakuje przepięknych widoków na odległe wydmy, dziewicze plaże otoczone spiczastymi wulkanicznymi grzbietami czy nawet latające pustułki i sępy egipskie.

Kierunek Fuerteventura - dlaczego warto z nami wyjechać?

  • Ceny, które podajemy są cenami które zapłacisz. Bez niespodzianek.
  • Setki tysięcy zadowolonych Klientów w całej Polsce. Miliony na świecie.
  • Dzięsiątki tysięcy hoteli na całym świecie.
  • Bezpieczne i wygodne płatności przez internet