W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności i cookies

Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Wycieczka objazdowa – Bom dia Madera 3*

Portugalia / Portugalia - wycieczka objazdowa /
KOD HOTELU: FNC11092

Szczegółowy plan wycieczki objazdowej

Wycieczka objazdowa – Bom dia Madera 3*

Zróżnicowane krajobrazy, malownicze wioski rybackie, najwyższe górskie szczyty, egzotyczna roślinność i znakomite wino - czeka Was niezwykły tydzień na Maderze.

1. dzień - Warszawa – Funchal

2. dzień - Funchal

3. dzień - Funchal – Ribeira Brava – Sao Vicente – Porto Moniz – Funchal (ok. 140 km)

4. dzień - Funchal – Ribeiro Frio – Santana – Funchal (ok. 100 km)

5. – 7. dzień - Dni wolne

8. dzień - Funchal

Zróżnicowane krajobrazy, malownicze wioski rybackie, najwyższe górskie szczyty, egzotyczna roślinność i znakomite wino - czeka Was niezwykły tydzień na Maderze.

Plan wycieczki

 • 1. dzień - Warszawa – Funchal

  Przylot na lotnisko w Funchal. Powita Was polskojęzyczny kierowca-przewodnik, który przewiezie Was do hotelu. (kolacja)

 • 2. dzień - Funchal

  Zwiedzanie stolicy wyspy obejmuje spacer i przejazd przez starą część miasta. Zobaczycie najstarsze z tutejszych kościołów i zwiedzicie katedrę pochodzącą z XV wieku. Miasto i wyspa to jednak nie tylko zabytki, ale przede wszystkim ludzie, tradycja i wspaniała przyroda. Żeby poznać prawdziwą Maderę pojedziecie na halę targową, a potem zobaczycie w jaki sposób wytwarzane są słynne wyroby koronkowe i haftowane. O Maderze mówi się, że to wyspa-ogród. Zachwyca nie tylko naturalna flora wyspy, ale także egzotyczne gatunki roślin zgromadzone w licznych ogrodach botanicznych, które będziecie mieli okazję oglądać. Wycieczkę zakończy wizyta w winiarni Madeira Wine Company. Spróbujecie tu najsłynniejszych lokalnych trunków. (śniadanie, kolacja)

 • 3. dzień - Funchal – Ribeira Brava – Sao Vicente – Porto Moniz – Funchal (ok. 140 km)

  Całodniowa wyprawa na zachód wyspy rozpocznie się wizytą w Câmara de Lobos, urokliwej wiosce rybackiej, która zasłynęła dzięki osobie Winstona Churchilla, który malował tu obrazy. Pojedziecie na drugi na świecie pod względem wysokości i najwyższy w Europie klif Cabo Girao (589 m n.p.m.), skąd roztacza się fantastyczna panorama. Kolejny punkt programu to wizyta w wiosce Ribeira Brava, skąd udacie się na przełęcz Encumeada, która znajduje się między dwiema najgłębszymi na wyspie dolinami. Dalej trasa wiedzie do malowniczej wioski Sao Vicente, a następnie wzdłuż zapierającej dech w piersiach nadmorskiej drogi do Porto Moniz. Miejscowość słynie z naturalnych basenów skalnych uformowanych przez wulkaniczną lawę. Po pysznym obiedzie w Porto Moniz udacie się przez przełęcz Paul de Serra na południową stronę wyspy, a następnie z powrotem do Funchal. (śniadanie, obiad i kolacja)

 • 4. dzień - Funchal – Ribeiro Frio – Santana – Funchal (ok. 100 km)

  Po śniadaniu udacie się na wyprawę „powyżej chmur", czyli na najwyższy szczyt Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.), skąd przy dobrej pogodzie roztaczają się piękne widoki. Powrót stąd oznaczać będzie odwiedziny w Ribeiro Frio, niewielkiej miejscowości położonej w malowniczej dolinie, która słynie z hodowli pstrągów. Typowy portugalski obiad zjecie w miejscowości Sao Jorge. Wycieczka zakończy się wizytą w Santanie - jednym z ostatnich miejsc na Maderze, gdzie zachowały się tradycyjne kryte strzechą domostwa. (śniadanie, obiad i kolacja)

 • 5. – 7. dzień - Dni wolne

  Wypoczynek lub samodzielne zwiedzanie Madery – wybór należy do Was. (śniadanie i kolacja)

 • 8. dzień - Funchal

  Osoby kończące urlop czeka przejazd na lotnisko w Funchal i lot powrotny do Warszawy. Dla osób, które zarezerwowały tydzień wypoczynku w jednym z hoteli na Maderze – transfer do wybranego hotelu (za opłatą, ok 130 PLN / 1os) i kontynuacja pobytu. (śniadanie)

Uwaga

• Kolejność i program wycieczek mogą ulec zmianie.

• W przypadku dwutygodniowego pobytu wycieczkę należy zarezerwować w pierwszym tygodniu. Po rezerwacji w pakiecie z przelotem i hotelem należy obowiązkowo zarezerwować transfer kończący wycieczkę. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany lotów, hoteli oraz kolejności zwiedzania. Podczas części krajoznawczej (dzień 2,3,4) uczestnicy wycieczki są pod opieką polskojęzycznego kierowcy-przewodnika.

Zakwaterowanie

Z hotelu Dorisol Mimosa 3* widać ocean, ale to nie jedyna jego zaleta. Krótki spacer dzieli obiekt zarówno od centrum miasta, jak i od kasyna. Rozrywki można znaleźć także na miejscu – jest basen, restauracja, minimarket i piano bar z muzyką na żywo oraz inne atrakcje.

Terminy rozpoczęcia wycieczki

co tydzień w środę. od 03.05.17 do 18.10.17

Minimalna liczba uczestników

6 osób

Świadczenia wliczone w cenę

 • Przelot do Funchal i z powrotem
 • 7 noclegów w hotelu 3*, wyżywienie zgodne z programem
 • Wycieczki i przejazdy po wyspie minibusem
 • Bogaty program zwiedzania 
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Lokalny polskojęzyczny kierowca-przewodnik 

Świadczenia niewliczone w cenę

 • napiwki
 • napoje i posiłki nie wymienione w programie
 • wydatki natury osobistej  

Portugalia

Miejsce, gdzie Europa spotyka się z Atlantykiem – tak mówi się o Portugalii, dziś jednym z ulubionych krajów odwiedzanych przez turystów.

Zobacz więcej

Wycieczka objazdowa – Bom dia Madera 3*