To raj w kolorze szmaragdów, wyspa znana na całym świecie ze swojego imprezowego charakteru. Znajdziemy tu wspaniałe plaże, strome wybrzeża i gorący śródziemnomorski klimat, który sprzyja otwartości i bogatemu życiu nocnemu.

Wspaniałe plaże, strome wybrzeże, malownicze zatoki z turkusową wodą oraz rolnicza część wyspy z zielonymi lasami tworzą atrakcyjny kontrast wschodniej części Balearów. Ibiza ze swoim gorącym, śródziemnomorskim klimatem stwarza idealne warunki na spokojny wypoczynek w nadmorskich kurortach z wielopiętrowymi hotelami w otoczeniu przepięknych piaszczystych plaż. Słynny na całym świecie imprezowy charakter oraz bogate życie nocne to tylko niewielki fragment tego, co oferuje wyspa. Wobec świata Ibiza prezentuje otwartość, urok, tolerancję i prawdziwą pogodę ducha. Jest wyjątkową oazą dla marzycieli i rajem dla ludzi młodych duchem.

Kierunek Ibiza - dlaczego warto z nami wyjechać?

  • Ceny, które podajemy są cenami które zapłacisz. Bez niespodzianek.
  • Setki tysięcy zadowolonych Klientów w całej Polsce. Miliony na świecie.
  • Dzięsiątki tysięcy hoteli na całym świecie.
  • Bezpieczne i wygodne płatności przez internet

Atrakcje

Teatro Pereyra

Teatro Pereyra – pierwszy na Ibizie teatr wzniesiony w 1898 roku. Obecnie, w klasycystycznym budynku znajduje się kino. Wieczorem warto wstąpić do sąsiadującej z kinem kawiarni „Teatro Pereyra”, by móc posłuchać grających tutaj artystów i poczuć wyjątkowy klimat tego miejsca.

Café del Mar (Sant Antoni de Portmany)

Café del Mar (Sant Antoni de Portmany) – otwarty w latach 70. bar, który słynie z muzyki chilloutowej oraz roztaczającego się stąd niesamowitego widoku słońca chowającego się za horyzontem. Pod koniec dnia w tym głośnym miejscu zbierają się głównie młodzi ludzie, by przy klimatycznej muzyce podziwiać wyjątkowy spektakl natury - zachodzące słońce, które zwykle nagradzane jest głośnymi brawami. Zabawa w takim miejscu, przy takiej muzyce i w takim klimacie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Aguamar

Aguamar – park wodny stanowiący ogromną atrakcję nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych – baseny, zjeżdżalnie, słoneczne tarasy i lokale, w których można napić się czegoś orzeźwiającego.

Imprezy

Imprezy – nie ulega wątpliwość, że Ibiza kojarzona jest z niekończącą się zabawą. Na wyspie znajdziemy siedem dużych klubów, z których każdy przyjmie nawet kilka tysięcy osób. „Privilege”, zarejestrowany w księdze Guinnessa jako jeden z największych na świecie klubów, może zmieścić jednorazowo nawet 10 tys. osób. Każdego wieczoru klubowiczom proponowane są inne atrakcje, np. zabawa w pianie, w wodzie, wieczór brazylijski czy noc duchów. Ciekawym klubem jest też „Amnesia”, w którym do dyspozycji są dwie główne sale - jedna w stylu ciemnej jaskini, druga - ogromnej oświetlonej słońcem przestrzeni. Kolejny klub „Es Paradis” znajduje się w centrum San Antonio. Tu grana jest muzyka house, trance i techno. Z zewnątrz budynek przypomina piramidę i uważany jest często za najpiękniejszy lokal rozrywkowy na wyspie. Najsłynniejszą zabawą tutaj jest Water Party, podczas której na bawiących się ludzi leje się woda. „Pacha” to klub działający już od początku lat 70. W przeciwieństwie do innych większych klubów otwarty jest przez cały rok. Tutaj bawić się można w pięciu różnych salach w zależności od upodobań muzycznych. Główna sala to Main Room, gdzie grają najlepsi DJ’e i wyznaczona jest specjalna strefa dla VIP-ów. W klubach na Ibizie nie ma ograniczeń wiekowych, choć w większości przychodzą ludzie młodzi. Można tutaj spotkać sławnych sportowców, muzyków oraz aktorów. Najtłoczniej jest zawsze w letnie weekendy, kiedy to przybywają tłumy z całej Europy. Zasadą każdego imprezowicza jest odwiedzenie kliku miejsc w ciągu jednej nocy. Imprezy rozpoczynają się zwykle po północy, a ceny biletów są bardzo zróżnicowane, choć trzeba się przygotować na wysokie stawki - nawet do 80 EUR.

Monument als Corsaris

Monument als Corsaris – prawdopodobnie jedyny na świecie pomnik oddający hołd piratom, a właściwie jednemu piratowi – Antoniemu Riquere – któremu udało się zatopić okręt brytyjskiego przeciwnika, wroga nękającego mieszkańców Ibizy.

Muzeum archeologiczne

Muzeum archeologiczne – w obiekcie zgromadzona została kolekcja zabytków z czasów prehistorycznych oraz panowania Rzymian i Maurów. Zobaczyć tutaj można posążki, monety, wyroby z ceramiki czy szkła. W tym samym budynku znajdował się niegdyś uniwersytet Ibizy.

Es Puig de Missa

Es Puig de Missa – obronny kościół wznoszący się na górze Es Puig de Missa (ok. 67 m n.p.m.) uważany za najpiękniejszą i najlepiej zachowaną obronną świątynię. Wokół pochodzącego z XVI wieku kościoła, w którym przed piratami bronili się mieszkańcy, zobaczyć można tradycyjne domy i cmentarz.

Kościół Sant Antoni Abat

Kościół Sant Antoni Abat – obronna świątynia postawiona na oddalonym od portu wzgórzu, gdzie przed najazdami piratów chronili się mieszkańcy. Niegdyś na dachu kościoła postawione były działa służące do obrony.

Museu d’art Contemporani

Museu d’art Contemporani – to muzeum sztuki współczesnej tworzące podziemne galerie schowane w miejskich murach obronnych. Zgromadzonych jest kilkanaście prac tworzących na Ibizie artystów. Niektóre dzieła można nawet zakupić, choć ceny zdecydowanie nie są niskie.

Muzeum archeologiczne del Puig de Molins

Muzeum archeologiczne del Puig de Molins – muzeum archeologiczne gromadzące starożytne przedmioty dotyczące kultury punickiej. Znaleziono je w Eivissie w podziemnych komorach grobowych. Odważniejsi mogą wziąć udział w wyprawie i zejść wąskim szybem do podziemnej nekropolii. Wykopaliska świadczą o istotnej roli odgrywanej przez wyspę w czasach starożytności.

Ses Salines (Solne Ogrody)

Ses Salines (Solne Ogrody) – bardzo cenne przyrodniczo tereny, na których w 1992 roku utworzono rezerwat przyrody. Zyski z produkowanej tutaj soli były niegdyś ważną częścią dochodów władców wyspy. Jeszcze do niedawna jeździła tutaj kolejka wywożąca sól do małego portu na południu półwyspu. Sól nadal jest tutaj produkowana, chociaż nie na tak wielką skalę. Z daleka można podziwiać niewielkie kopczyki soli przygotowane do transportu.

Na jarmarku u hipisów

Na jarmarku u hipisów – ślady hipisów odnaleźć można na Ibizie w wielu miejscach. Wyspa ta od zawsze słynęła z tolerancji, dlatego właśnie tu hipisom dobrze się żyło. Do dziś wielu z nich mieszka na wsypie i zarabia na utrzymanie rękodziełem oraz handlem artykułami i odzieżą typową dla hipisów. Najbardziej znane jarmarki hipisowskie odbywają się w określonych dniach tygodnia w Las Dalias oraz Es Canar – obydwa niedaleko Santa Eulalia.

Starówka Dalt Vila

Starówka Dalt Vila – miejsce wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. W najwyższych punktach wznoszą się katedra i zamek – najważniejsze zabytki tej części. Wyjątkowa atmosfera w pełni harmonizuje z otoczeniem – murami starówki, promenadami i morskim wybrzeżem. W rozległym czuć zapach oliwy i wielkiego świata – tu bowiem dopływają promy. Przemierzając wąskie uliczki, zwiedzić tutaj można liczne pałace, seminarium duchowe oraz zabytkowy kościół.

Formentera

Formentera – będąc na Ibizie warto wybrać się promem na Formenterę, aby zobaczyć zupełnie inne oblicze Balearów. Formentera to jedna z najmniejszych wysepek archipelagu, ma tylko 19 km długości i powierzchnię 82 km2. Formentera urzeka skromnością i prostotą. Niezwykle malownicze są tutejsze wydmy oraz wiejskie posiadłości z ogrodami kaktusowymi, drzewami figowymi oraz winnicami. Warto zaszyć się na moment w jednej z przytulnych knajpek i rozkoszować się tą niezwykłą atmosferą.

Miasto Ibiza

Miasto Ibiza – Ibiza, zwana w języku katalońskim Eivissa, to jedno z najbardziej malowniczych miast regionu Morza Śródziemnego. Warto obejrzeć otoczoną murami starówkę z górującą nad pozostałymi budynkami z XIV-wieczną katedrą, kręte uliczki-schodki oraz historyczne place. Nie bez powodu Eivissa znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kontrast dla starówki stanowi tętniący życiem port oraz dzielnica rybacka. Znajduje się tutaj wiele butików sprzedających najlepsze marki w świecie mody oraz ekskluzywne galerie i sklepy jubilerskie. Wieczorem Eivissa zmienia się w wybieg dla outsiderów, „gwiazd” i śmietanki towarzyskiej. Liczne stoiska z biżuterią i ozdobami, klimatyczne kafejki uliczne oraz ekstrawaganckie bary i kluby tworzą wymarzoną scenerię dla miłośników zabawy i życia nocnego.

Jeep safari

Jeep safari – niezapominana, egzotyczna podróż samochodem terenowym po drogach w północnej części Ibizy. Wspaniałe widoki, niepowtarzalne wspomnienia i odpoczynek na morską kąpiel w jednej z najpiękniejszych zatok na wyspie. Przerwa na zjedzenie czegoś dobrego też oczywiście się znajdzie. Cena Jeep safari – około 75 EUR.

Wycieczka na wyspę Es Vedrà

Wycieczka na wyspę Es Vedrà – skalista wysepka, na której obecnie żyją tylko ptaki i dzikie zwierzęta. Jak podają legendy niegdyś mieszkały tutaj syreny kuszące Odyseusza. Żeglarze uważają, że panuje tu nietypowa anomalia magnetyczna, niektórzy sądzą nawet, że to tu zatrzymują się kosmici. Widok wyspy z oddali robi jednak imponujące wrażenie. Według przepowiedni Nostradamusa, to jedyne miejsce na ziemi, które przetrwa koniec świata.

Kuchnia

Las Dalias

Las Dalias – najsłynniejszy targ na wyspie, do którego w każdą sobotę tłumnie schodzą się mieszkańcy oraz turyści. Miejsce to położone niedaleko miejscowości Santa Eularia, powstało w latach 60. wieku po rozkwicie ruchu hippisowskiego na Ibizie. Można tutaj kupić praktycznie wszystko: odzież, biżuterię, instrumenty muzyczne, tkaniny dekoracyjne, hinduskie antyki, książki i wiele wiele więcej. Na terenie targu jest także restauracja i kilka kawiarni, gdzie można skosztować świeżo wyciskanych soków lub arabskich ciast.

Formentera (Eivissa)

Formentera (Eivissa) – rodzinna, bardzo klimatyczna restauracja znajdująca się w pobliżu portu. Lokal specjalizuje się w kuchni regionalnej. Warto spróbować arroznegro czy raja – dania podawanego z ziemniaki i warzywami.

Placa de Sol

Placa de Sol – wraz z nadejściem wiosny życie w Hiszpanii przenosi się tak naprawdę na ulice, a ogródki są przepełnione. Placa de Sol jest malowniczym, otoczonym sklepikami placem pełnym kawiarnianych ogródków. Tutaj można poczuć wyjątkowy, rozrywkowy klimat Ibizy.

Restaurant Miranda

Restaurant Miranda – świeże i smaczne posiłki, do tego znane w kuchni śródziemnomorskiej, najlepsze na świecie alioli (sos z czosnku i oliwy). Uprzejmy personel, doskonałe smaki i zadowalające ceny sprawiają, że lokal ten spodoba się nawet najbardziej wybrednym gościom.

The Gallery Restaurant

The Gallery Restaurant – miejsce to przyciąga wyjątkowością - wszystkie słynne dania nazywają się jak jakiś słynny artysta. Ciekawą potrawą jest na przykład Picasso – danie z kaczki. Miejsce to jest zwykle zatłoczone, więc warto wcześniej zarezerwować sobie miejsce.

Sa Soca Restaurant

Sa Soca Restaurant - smażone kalmary, gulasz z królika, czarny ryż - to wszystko oferuje autentyczna kuchnia hiszpańska. Popularnym daniem w tej restauracji jest Fideua – rybny rosół z różnych gatunków ryb i krabów, podawany z makaronem i krewetkami. Wszystko serwowane jest na wygodnym, słonecznym tarasie z pierwszorzędnych widokiem na okolicę. Na zakończenie wieczoru warto spróbować rozgrzewający likier.

Moorea Grill Restaurant

Moorea Grill Restaurant – miłośnicy dań z grilla wprost pokochają to miejsce. Lokal z malowniczym widokiem na plażę oferuje najlepsze dania mięsne. Przyjaźni szefowie kuchni - Julio and Rubén – perfekcyjnie podsmażą mięso na grillu i podadzą je z ziemniakami w mundurkach i surówkami. W menu dostępne są również świeże ryby i skorupiaki.

Calle San Vicente

Calle San Vicente - to 200-metrowy odcinek z około dwudziestoma restauracjami serwującymi jedne z najbardziej klasycznych potraw w tej części wyspy. To miejsce będące swoistym międzynarodowym tyglem z kuchnią francuską, włoską czy austriacką. Nie może też oczywiście zabraknąć tradycyjnych hiszpańskich dań, które trzeba skosztować – tapas (przekąski przygotowywane z mięsa, warzyw lub owoców morza), paella (ryż z dodatkiem szafranu i czasami mięsa lub owoców morza) i Pimientos de Padron (smażone, solone papryczki chilli).

Ciekawostki

Wyspa w księdze Guinessa

Wyspa w księdze Guinessa - Ibiza została w latach 90. została wpisana do Księgi rekordów Guinessa jako najbardziej rozrywkowe miejsce na świecie. Tysiące wielbicieli wakacyjnej zabawy i szaleństwa przyjeżdża do tutejszych ośrodków i najbardziej znanych klubów oferujących niezapomnianą rozrywkę.

Trendy w modzie

To Ibiza w dużym stopniu dyktuje nowe trendy w modzie – to, co mieszkańcy noszą tutaj, obowiązuje po jakimś czasie w krajach europejskich.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Hiszpania
Strefa czasowa :
czas polski
Język :
hiszpański, angielski, niemiecki
Komunikacja :
autobusy (dobra sieć połączeń), samochód (wynajem to stawka 25-30 EUR/dzień)
Długość lotu :
3 godz.
Przykładowe ceny :
jednodaniowy obiad w restauracji – 15-20 EUR, filiżanka kawy – 1, 5 EUR, lampka lokalnego wina – 2-3 EUR
Waluta :
euro (EUR)