W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności i cookies

Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Francuskie Alpy to gwarancja śniegu, profesjonalnie przygotowane ośrodki narciarskie oraz tajemnicze masywy górskie.

Alpy – potężne pasmo rozciągające się od Morza Śródziemnego aż po obrzeża bajecznego Wiednia swą rozpiętością obejmują Słowenię, Austrię, Włochy, Niemcy, Liechtenstein, Szwajcarię, Monako i Francję. Prym wiodą Austria i Włochy, inne kierunki wybierają nieliczni. Niesłusznie, warto wziąć pod uwagę Francję podczas planowania zimowego wypoczynku.

 

Alpy francuskie to majestatyczne, liczne czterotysięczniki z najbardziej rozpoznawalnym, europejskim szczytem – Mont Blanc. Tu miesza się brawura z równowagą, srogość z delikatnością. Ta ostatnia, niewidoczna nierzadko na pierwszy rzut oka, materializuje się w postaci Aiguille de Rochefort czy Dent du Geant, przez wielu uznawanych za najpiękniejsze szczyty całego, alpejskiego pasma górskiego. Masyw Mont Blanc z pięknym Tryptykiem Alpejskim (Grandes Jorasses, północnymi ścianami Eigeru i Matterhornu) to niekwestionowany lider na liście alpejskiego narciarstwa, snowboardingu oraz wspinaczki wysokogórskiej. Tutejsze trasy narciarskie już trzykrotnie gościły najlepszych sportowców z całego świata – w roku 1924 ośrodek Chamonix, stolica francuskiego alpinizmu, był gospodarzem I Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Francuskie ośrodki narciarskie amatorom białego szaleństwa kojarzą się przede wszystkim z rozległymi, malowniczymi dolinami oraz nietkniętymi przez ratraki, dzikimi trasami – pełnymi grubej warstwy puchu – nie lada gratka dla poszukujących nowych, górskich wrażeń. Estetyka tutejszej infrastruktury ustępuje wprawdzie miejsca jej funkcjonalności, ale lokalizacja ośrodków na wysokościach przekraczających 2000 m n.p.m. gwarantuje doskonałe warunki śniegowe.

Wspomniane już Chamonix to sztandarowy ośrodek narciarski dla rodzin, ale i poszukiwacze adrenaliny odnajdą tu swój mały raj – panują tu doskonałe warunki do uprawiania speedridingu (narciarstwa połączonego z paralotniarstwem). Ciekawym konceptem są tereny narciarskie znane pod nazwą Les Arcs – to jeden z najwyżej położnych regionów narciarskich w północnych Alpach francuskich, pełen nie tylko rozrywek czysto narciarsko-snowboardowych, ale również wspinaczkowych. Wizytówką górskich pejzaży Francji jest, w równej mierze jak poprzednie stacje, ośrodek Val Thorens, położony na terenie Parku Narodowego Vanoise w Sabaudii, uznawany za najwyżej położoną stację narciarską w Europie. To stąd rozpościera się spektakularny widok na włoskie i szwajcarskie szczyty alpejskie oraz potężny lodowiec Cime de Caron. Tu również znajdują się najlepsze trasy do freeridingu.

Kierunek Francja - dlaczego warto z nami wyjechać?

  • Ceny, które podajemy są cenami które zapłacisz. Bez niespodzianek.
  • Setki tysięcy zadowolonych Klientów w całej Polsce. Miliony na świecie.
  • Dzięsiątki tysięcy hoteli na całym świecie.
  • Bezpieczne i wygodne płatności przez internet
Rodan Alpy

Rodan Alpy

To nie tylko cudowne alpejskie krajobrazy i uzdrawiająca moc górskich wód, ale przede wszystkim największy region narciarski na świecie, oferujący cenione wśród miłośników białego szaleństwa wysokiej klasy ośrodki sportów zimowych.

Zobacz więcej
Val Thorens / Les 3 Vallées

Val Thorens / Les 3 Vallées

Val Thorens/Les 3 Vallées jest najwyżej położoną bazą narciarską w Europie. Wysokość i mikroklimat stwarzają bardzo korzystne warunki do uprawiania sportów zimowych.

Zobacz więcej
Les Menuires / Les 3 Vallées

Les Menuires / Les 3 Vallées

Ośrodek Les Menuires, leżący na wysokości 1815 m n.p.m., może poszczycić się niemal 80 kilometrami tras zjazdowych. To idealne miejsce na zimowy wypoczynek dla całej rodziny.

Zobacz więcej
Avoriaz / Morzine / Portes du Soleil

Avoriaz / Morzine / Portes du Soleil

Morzine oraz Avoriaz to ośrodki położone pośrodku rozległego terenu narciarskiego Portes du Soleil. Z pobytu w tym regionie będą zadowoleni zarówno wielbiciele doskonale przygotowanych stoków, jak i narciarze preferujący jazdę poza wyznaczonymi trasami.

Zobacz więcej
Les Arcs

Les Arcs

Les Arcs to jeden z najwyżej położnych regionów narciarskich w północnych Alpach francuskich. Na stokach najwyższego szczytu – Aiguille Rouge (3225 m) – sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia.

Zobacz więcej

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Francja
Język :
francuski
Waluta :
euro (EUR)