W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności i cookies

Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Wycieczka objazdowa – Bałkański Koktajl - Czarnogóra, Chorwacja, Albania 3,5*

Czarnogóra / Riwiera Czarnogórska / Budva
KOD HOTELU: TGD10090

Szczegółowy plan wycieczki objazdowej

Wycieczka objazdowa – Bałkański Koktajl - Czarnogóra, Chorwacja, Albania 3,5*

Wycieczka objazdowa 'Bałkański Koktajl' to szansa na poznanie bogactw Czarnogóry, Chorwacji i Albanii.  Zobaczycie zabytkową Cetinje, odkryjecie przepiękne Jezioro Szkoderskie, poznacie uroki Dubrovnika - "perły Adriatyku" i zwiedzicie urokliwe zakątki Albanii. Czekają Was niesamowite widoki i niezapomniane wrażenia.

1. dzień - Wylot

2. dzień - Budva - Cetinje - Park Narodowy Lovcen - Budva (ok.140km)

3. dzień - Budva - Bar - Jezioro Szkoderskie (ok.180 km)

4. dzień - Budva - Chorwacja (Dubrownik) - Budva (ok.180 km)

5. dzień - Budva - Moraca - Park Narodowy Durmitor - Zabljak - Budva (ok.300 km)

6. dzień - Budva - Boka Kotorska - Wyspa Matki Boskiej na Skale - Perast - Kotor - Budva (ok. 90 km)

7. dzień - Budva - Albania (Szkodra) - Budva (ok 160 km)

8. dzień - Wylot

Wycieczka objazdowa 'Bałkański Koktajl' to szansa na poznanie bogactw Czarnogóry, Chorwacji i Albanii.  Zobaczycie zabytkową Cetinje, odkryjecie przepiękne Jezioro Szkoderskie, poznacie uroki Dubrovnika - "perły Adriatyku" i zwiedzicie urokliwe zakątki Albanii. Czekają Was niesamowite widoki i niezapomniane wrażenia.

Plan wycieczki

 • 1. dzień - Wylot

  Przyjazd do Hotelu Slovenska Plaza 3,5*, czas wolny, a następnie piesza wycieczka i zwiedzanie Starego Miasta w Budvie.

 • 2. dzień - Budva - Cetinje - Park Narodowy Lovcen - Budva (ok.140km)

  Ta wyprawa pozwoli odkryć najważniejsze miejsca Czarnogóry – kulturowa, historyczna i pełna przygód wycieczka da Wam możliwość zdobycia dużej wiedzy na temat kraju, jak również podziwianie jego naturalnego piękna. Najpierw odwiedzicie Cetinje - zabytkową, królewską stolicę Czarnogóry, położoną u podnóża masywu Lovcen, na wysokości ok 650 m. n.p.m. Miasto było kolebką czarnogórskiej państwowości i kultury oraz głównym centrum religijnym, a do 1918 r. stolicą tego kraju. Zwiedzanie znajdującego się tu dworu - pałacu Króla Mikołaja I Petrowicia - Niegosza. Następnym etapem będzie przejazd w kierunku góry Lovcen i Parku Narodowego, gdzie będziecie mogli podziwiać piękno natury, a także odkryć specjalności lokalnej kuchni: lokalne sery, wędzoną szynkę oraz wino (wliczone w cenę). Po degustacji czeka na Was wizyta w Mauzoleum Piotra II Petrowicia-Niegosza - jednego z najbardziej znanych i lubianych władców, jak również znakomitego poety i filozofa, żyjącego w XIX wieku. Na tych, którzy zechcą wspiąć się po 461 schodach, czekają przepiękne widoki na centralną cześć Czarnogóry z imponującym szczytem o wysokości 1657 m. Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

 • 3. dzień - Budva - Bar - Jezioro Szkoderskie (ok.180 km)

  Po śniadaniu czeka na Was poranne zwiedzanie starej części miasta Bar oraz poznawanie jego bogatej historii. Ruiny miasta Stari Bar znajdują się u podnóża malowniczego masywu Rumija (1593 m n.p.m.), oddzielającego wybrzeże od Jeziora Szkoderskiego. Zachowały się tu resztki ok. 240 domów, pałaców i świątyń. Na szczególną uwagę zasługuje tu wieża zegarowa, która pochodzi jeszcze z czasów tureckich, cytadela (XV/XVI w.), pozostałości katedry Św. Jerzego (XIII w.) oraz meczet (XVII w.). Ciekawostkę architektoniczną stanowi również akwedukt, składający się z 17 łuków, zbudowany przez Turków w XVII. Następnym punktem będzie przepiękne Jezioro Szkoderskie - największe jezioro na Półwyspie Bałkańskim, należące do jednego z pięciu Parków Narodowych w Czarnogórze. Teren Parku obejmują rozległe mokradła, rozlewiska oraz trzcinowiska, gdzie gnieżdżą się nielicznie występujące tu pelikany. Przyjazd do małej wioski rybackiej, położonej przy brzegu jeziora oraz rejs łodzią po jeziorze (ok. 1,5-2h). Czysta woda, bujna roślinność, ptaki oraz ryby, które zobaczycie, zapewnią Wam niezapomniane przeżycie. Po zwiedzeniu kolejnej, uroczej wioski czeka na Was obiad w lokalnej restauracji (wliczony w cenę). Powrót do hotelu w godzinach popołudniowych.

 • 4. dzień - Budva - Chorwacja (Dubrownik) - Budva (ok.180 km)

  Po śniadaniu, czeka na Was podróż autokarem wzdłuż pięknej Zatoki Kotorskiej, która jest najbardziej oddalonym na południe fiordem w Europie. Jest to największa adriatycka zatoka wcinająca się w ląd w północno – zachodniej części wybrzeża. Boka Kotorska, to arcydzieło natury – malownicze skały sąsiadują tu bezpośrednio ze szmaragdowo lśniącym Adriatykiem. Przeprawa promem i przekroczenie granicy z Chorwacją. Przybycie do znanego miasta Dubrovnik, określanego „perłą Adriatyku". Dubrovnik jest jednym z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast, bogatym w liczne zabytki kulturowe. Miejsce to znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Podczas zwiedzania odkryjecie najciekawsze części miasta, jak również zabytkową katedrę pochodzącą z XVII wieku. Kolejnym etapem będzie czas wolny na obiad (niewliczony cenę), zakupy czy też wizytę w jednej z licznych kawiarni przy głównej ulicy Stradun. Powrót autokarem do hotelu w godzinach popołudniowych.

 • 5. dzień - Budva - Moraca - Park Narodowy Durmitor - Zabljak - Budva (ok.300 km)

  Podczas tej wycieczki udacie się w głąb lądu Czarnogóry, gdzie znajdują się piękne, zielone góry, rzeki i kaniony. Podjeżdżając w góry, będziecie mogli podziwiać widoki na wybrzeże, miniecie stolicę- Podgoricę oraz zapierający dech w piersiach kanion rzeki Moraca. Przejazd wśród malowniczej scenerii, gdzie góry i przepaście skalne robią niesamowite wrażenie. Podziwianie górskiej roślinności naskalnej. Odwiedzicie także Monastyr Morača – prawosławny męski klasztor w Czarnogórze – bardzo ważny zabytek pochodzący z XII wieku. Składa się on z dwóch cerkwi i kilku zabudowań mieszkalno-gospodarczych, a całość otacza wysoki mur obronny. Kontynuując podróż wśród malowniczych gór, dotrzecie do jednej z najczystszych rzek w Europie – Tara. Jej kanion jest drugi pod względem głębokości na świecie (zaraz po Kanionie Kolorado). Kolejnym punktem wycieczki będzie podróż do Parku Narodowego Durmitor, aż do znanego mostu Durdevića Tara, gdzie zatrzymacie się, aby zrobić zdjęcia i pospacerować. Powrót do hotelu przez miasto Žabljak, usytuowane na wysokości 1456 m. gdzie będzie czas na krótki spacer i lunch. Powrót do Budvy przez Niksić i Podgorice (obiad wliczony w cenę).

 • 6. dzień - Budva - Boka Kotorska - Wyspa Matki Boskiej na Skale - Perast - Kotor - Budva (ok. 90 km)

  Idealny sposób na poznanie najważniejszych miejsc Zatoki Kotorskiej, jak również poznanie przeszłości tego pięknego regionu. Wyspa Gospa od Škrpjela (Wyspa Matki Boskiej na Skale) jest właściwie barokowym kościołem zbudowanym na jednej z dwóch wysp u wybrzeży miejscowości Perast w Zatoce Kotorskiej. Czeka Was transfer łodzią i wizyta na wyspie, gdzie zgodnie z legendą w XV wieku dwóch żeglarzy odkryło obraz Maryi Dziewicy umieszczonej na skale w morzu. Następnym etapem wycieczki będzie czas wolny w mieście Perast. Nabrzeżne miasto słynie z zabytkowej architektury, obserwować tu można kościół Św. Mikołaja, Św. Antoniego oraz twierdzę Sw. Krzyż. Przejazd do miasta Kotor. Stara cześć miasta Kotor powstała w obrębie małej, trójkątnej powierzchni zwieńczonej murami miejskimi, które rozciągają się do twierdzy św. Jana. Miasto posiada bardzo bogata historię, która ukazana jest poprzez architekturę oraz zabytki, dzięki którym miejsce to zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka z polskojęzycznym przewodnikiem obejmuje zwiedzanie najważniejszych zabytków i zakątków tego miasta, jak również wizytę w Katedrze św. Tryfona. Czas wolny na obiad (nie wliczony w cenę) i powrót do Budvy w godzinach popołudniowych.

 • 7. dzień - Budva - Albania (Szkodra) - Budva (ok 160 km)

  Podczas tej wycieczki będziecie mieli możliwość zwiedzenia sąsiadującego państwa – Albanii – kraju o bogatej kulturze oraz tradycji. Podróż odbędzie się autokarem na południe, wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Po drodze miniecie takie miasta jak Petrovac oraz Bar. Droga do granicy prowadzi przez stare wioski zamieszkałe przez Albańczyków. Granicę przekroczycie w miejscu nazwanym Sukobin, a następnie będziecie kontynuowali podróż przez albańskie wioski, znajdujące się w pobliżu rzek Buna, Drini oraz Kiri. Dotarcie do miasta Skadar, które jest kupieckim centrum z średniowieczną twierdzą. Zwiedzicie tutaj Muzeum Archeologiczne, gdzie znajdują się przedmioty pochodzące z epoki brązu, okresu helleńskiego oraz romańskiego, a następnie fortecę oraz pozostałości starej osady z epoki brązu. Obiad w lokalnej restauracji (wliczony w cenę). Czas wolny i powrót do Budvy w godzinach popołudniowych.

 • 8. dzień - Wylot

  Przejazd na lotnisko i wylot do Polski. Istnieje możliwość kontynuowania pobytu w miejscowościach wypoczynkowych na wybrzeżu Czarnogóry (transfer płatny dodatkowo, cena 80PLN / 1os, TGDZXB03)

Uwaga

Program i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Zakwaterowanie

Hotel Slovenska Plaza to kompleks hotelowy przypominający śródziemnomorską wioskę urlopową. Do zabytkowego centrum Budvy jest ok. 500 m i można tam się dostać spacerem nadbrzeżną promenadą.

Opis pokoi jak: Hotel Slovenska Plaza (TGD10015), DZX2: 1-2os, ok 18m2, wanna lub prysznic, klimatyzacja, WC, TV, suszarka do włosów, telefon; DZX3: 2-3os, ok 18m2, balkon, wanna lub prysznic, WC, klimatyzacja, TV, suszarka do włosów, telefon

Terminy rozpoczęcia wycieczki

15.06.17, 06.07.17, 14.09.17

Minimalna liczba uczestników

15 osób

Świadczenia wliczone w cenę

 • Zwiedzanie zgodnie z programem
 • Polskojęzyczny przewodnik
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem
 • Nocleg z dwoma posiłkami w Hotelu Slovenska Plaza 3,5*
 • Dodatkowe posiłki zgodnie z programem:* przekąski podczas zwiedzania dnia drugiego w Ivanova Korita (Lovcen), (degustacja lokalnych produktów, wędzone szynki i sery, oraz lampka wina)* 3 dnia lunch w lokalnej, klimatycznej restauracji + 1 soft drink w cenie* 5 dnia lunch w lokalnej, klimatycznej restauracji + 1 soft drink w cenie* 7 dnia lunch w lokalnej, klimatycznej restauracji+ 1 soft drink w cenie

Świadczenia niewliczone w cenę

 • Napiwki (opcjonalnie)
 • Posiłki nie uwzględnione w programie
 • Własne wydatki

Czarnogóra

„Czarna Perła” Półwyspu Bałkańskiego zaskakuje najpiękniejszą zatoką Adriatyku, kusi majestatycznymi górami pokrytymi bujną zielenią, zachwyca bogactwem historycznym i urzeka rozsianymi po całym wybrzeżu Morza Adriatyckiego miasteczkami i wioskami rybackimi.

Zobacz więcej
Średnia pogoda w ciągu roku Czarnogóra
Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
2°C 2°C 5°C 7°C 12°C 15°C 18°C 18°C 14°C 11°C 7°C 3°C
15°C 14°C 14°C 16°C 19°C 23°C 26°C 26°C 25°C 22°C 20°C 17°C
3 4 5 6 8 9 10 9 8 6 4 3
101 mm 109 mm 113 mm 116 mm 75 mm 65 mm 24 mm 58 mm 103 mm 117 mm 167 mm 165 mm

Wycieczka objazdowa – Bałkański Koktajl - Czarnogóra, Chorwacja, Albania 3,5*