W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności i cookies

Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Wycieczka objazdowa – Bułgarskim Szlakiem UNESCO 4*

Bułgaria / Bułgaria - wycieczka objazdowa /
KOD HOTELU: BOJ20005

Szczegółowy plan wycieczki objazdowej

Wycieczka objazdowa – Bułgarskim Szlakiem UNESCO 4*

Podczas podróży niezwykłym szlakiem bułgarskich zabytków UNESCO, będziecie mogli zobaczyć wspaniałe dziedzictwo starożytnych kultur bytujących na Półwyspie Bałkańskim. Zachwycą was takie "perły" jak Nessebar ze swoimi malutkimi cerkwiami, czy też monastyry wykute w skale w Iwanowie. Swoją majestatycznością onieśmieli potężna stolica Bułgarii - Sofia, a na starym mieście w Płowidw poczujecie się jak w muzeum na "świeżym powietrzu". Ukryty pośród bujnej roślinności Rylski Monastyr zaczaruje was swoją renesansową architekturą i freskami. Niesamowita podróż po "swojskiej" Bułgarii z pewnością upłynie w biesiadnej atmosferze, szczególnie wieczorami, podczas których zobaczycie wspaniałe pokazy folklorystyczne oraz zasmakujecie pysznej bułgarskiej kuchni wraz z jej wyśmienitymi lokalnymi winami.

1. dzień - Przylot do Bułgarii

2. dzień - Burgas – Nessebar – Warna (ok. 120 km)

3. dzień - Warna – Madara – Swesztari – Ruse (ok. 280 km)

4. dzień - Ruse – Iwanowo – Wielkie Tyrnowo – Arbanasi – Trjawna (ok. 170 km)

5. dzień - Trjawna – Sofia (ok. 230 km)

6. dzień - Sofia – Rilski Monastyr – Płowdiw (ok. 340 km)

7. dzień - Płowdiw – Kazanłyk – Burgas (ok. 290 km)

8. dzień - Powrót do Polski

Podczas podróży niezwykłym szlakiem bułgarskich zabytków UNESCO, będziecie mogli zobaczyć wspaniałe dziedzictwo starożytnych kultur bytujących na Półwyspie Bałkańskim. Zachwycą was takie "perły" jak Nessebar ze swoimi malutkimi cerkwiami, czy też monastyry wykute w skale w Iwanowie. Swoją majestatycznością onieśmieli potężna stolica Bułgarii - Sofia, a na starym mieście w Płowidw poczujecie się jak w muzeum na "świeżym powietrzu". Ukryty pośród bujnej roślinności Rylski Monastyr zaczaruje was swoją renesansową architekturą i freskami. Niesamowita podróż po "swojskiej" Bułgarii z pewnością upłynie w biesiadnej atmosferze, szczególnie wieczorami, podczas których zobaczycie wspaniałe pokazy folklorystyczne oraz zasmakujecie pysznej bułgarskiej kuchni wraz z jej wyśmienitymi lokalnymi winami.

Plan wycieczki

 • 1. dzień - Przylot do Bułgarii

  Przylot na lotnisko Burgas. Przejazd, zakwaterowanie i kolacja w hotelu Mirage lub Bulgaria (4*) w Burgas.

 • 2. dzień - Burgas – Nessebar – Warna (ok. 120 km)

  Po śniadaniu przejazd do miasta Nessebar - zwanego "perłą" wybrzeża Morza Czarnego. Szczyci się ono mianem wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W ramach wycieczki zwiedzicie cerkiew metropolitalną św. Stefana z bogato dekorowanymi wnętrzami i pięknie rzeźbioną amboną. Spacer urokliwymi uliczkami z wieloma sklepami z pamiątkami, średniowiecznymi kościółkami z pewnością zapadnie w pamięć. Następnie przejazd do Warny - zwanej "morską" stolicą Bułgarii. W mieście liczącym ponad 5000 lat czeka na Was imponująca Katedra Zaśnięcia NMP – druga pod względem wielkości katolicka świątynia w Bułgarii, po soborze Aleksandra Newskiego w Sofii. Następnie udacie się do posiadłości Atanasa Burova – znanego finansisty i polityka żyjącego w XIX wieku. Obecnie mieści się tu wykwintna restauracja oferująca szeroką paletę najlepszych bułgarskich win. Będziecie mieli czas na degustację trzech wybranych, lokalnych win a także zjecie tutaj smaczne dania w ramach kolacji. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu Best Western Park lub Divest lub Golden Tulip (4*).

  • degustacja 3 win (3 x 80 ml), degustacja rakii, deska serów, obiad w formie bufetu - wliczone w cenę

 • 3. dzień - Warna – Madara – Swesztari – Ruse (ok. 280 km)

  Po śniadaniu wyjazd w kierunku miejscowości Madara. Na miejscu będziecie mieli okazję zobaczyć relief na stromej skale, na którym znajduje się sylwetka Jeźdźca Madarskiego – wyrzeźbionego w VIII lub IX wieku. Obiekt znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie czas wolny w miejscowości Kuilevcha, w której chlebem i solą przywita Was lokalna Babcia - gospodyni. Na miejscu w domostwie również możliwość degustacji lokalnych, bułgarskich specjałów. Kolejnym punktem który odwiedzicie będzie w miejscowości Sweszteri - grobowiec tracki. To bardzo dobrze zachowane miejsce pochówku trackiego plemienia Getów, wzniesione prawdopodobnie w IV lub III wieku p.n.e. Zabytek ten również wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do miejscowości Ruse położonej nad brzegiem Dunaju. Krótki spacer po mieście „wykreowanym" w XIX wieku przez tureckiego zarządcę. Dziś to jedno z najbogatszych miast Bułgarii - nazywane "małym Wiedniem", z willami w stylu secesyjnym. Wieczorem zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu Cosmopolitan lub Riga lub Best Western Bistra & Galina (4*).

 • 4. dzień - Ruse – Iwanowo – Wielkie Tyrnowo – Arbanasi – Trjawna (ok. 170 km)

  Po śniadaniu przejazd do miejscowości Iwanowo i zwiedzanie zespołu monastyrów wykutych w skale, słynących przede wszystkim z XIII-wiecznych fresków, które zachowały się w 5 kościołach i stanowią cenny przykład bułgarskiej sztuki średniowiecznej (wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Następnie zwiedzanie fortecy w miejscowości Wielkie Tyrnowo - która kiedyś była bułgarską stolicą. Tu zapoznacie się z interesującą przeszłością Bułgarii oraz będziecie mieli okazję cieszyć się pięknym, panoramicznym widokiem na okolicę ze szczytu dzwonnicy. Po południu krótki przejazd do malowniczego Arbanasi - małej, przytulnej wioski. Zwiedzicie tu Dom Konstantsalieva reprezentujący XVI- i XVII-wieczną architekturę oraz odzwierciedlający styl życia bułgarskich kupców. Na koniec zwiedzanie monastyru Zaśnięcia Matki Bożej z muralami nieznanego artysty. Wieczorem w miejscowości Trjawna - zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Kalina Palace (4*).

 • 5. dzień - Trjawna – Sofia (ok. 230 km)

  Po śniadaniu wyjazd do wspaniałej stolicy Bułgarii – Sofii. Na początek zwiedzanie Soboru św. Aleksandra Newskiego – potężnej, prawosławnej świątyni wzniesionej ku czci wyzwolenia Bułgarii przez Rosjan. Katedra ta - będąca symbolem Bułgarii jest jedną z największych świątyń prawosławnych w Europie. Następnie przejście do Narodowego Muzeum Archeologicznego. Tu znajduje się wiele najcenniejszych skarbów z czasów trackich, rzymskich i średniowiecznych, prezentujących bogatą historię Bałkanów. Następnie zwiedzanie niewielkiej cerkwi św. Bojana z malowidłami datowanymi na XI wiek, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na koniec dnia spacer po Parku Narodowym Witosza, gdzie znajduje się również ciekawie dekorowana restauracja w której spędzicie miły wieczór przy lokalnych specjałach, z muzyką na żywo i pokazem tradycyjnego, bułgarskiego tańca nestinarstwo – wykonywanego na rozżarzonych węglach, wpisanego na Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu Best Western Expo lub Downtown (4*).

  • wieczór folklorystyczny i kolacja w restauracji Vodenitsata Sofia (przystawki, danie główne, domowo wypiekany chleb, ciasto, woda mineralna, brandy lub rakia (50 ml.osoba), 0,5 l wina/osoba - wliczone w cenę

 • 6. dzień - Sofia – Rilski Monastyr – Płowdiw (ok. 340 km)

  Po śniadaniu przejazd oraz zwiedzanie jednego z najsławniejszych pomników bułgarskich - wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - Rilskiego Monastyru, skrytego u stóp gęstej roślinności, założonego w X wieku przez św. Iwana Rilskiego. Ten niezwykły kompleks jest jednym z najistotniejszych przykładów architektury odrodzenia narodowego. Przejazd do miejscowości Płowdiw – drugiego co do wielkości miasta Bułgarii, które w 2019 roku będzie nosiło miano Europejskiej Stolicy Kultury. Spacer wąskimi uliczkami Starego Miasta usytuowanego na trzech wzgórzach, pełnego cerkwi, rzymskich ruin i posiadłości w stylu odrodzenia narodowego. Wieczorem zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu Grand Hotel Plovdiv lub Imperial (4*).

 • 7. dzień - Płowdiw – Kazanłyk – Burgas (ok. 290 km)

  Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Starego Miasta w Płowdiwie. W planach rzymski amfiteatr wzniesiony w II wieku przez cesarza Tryana. Kolejnym miejscem będzie Dom Hindlyana – bogato zdobiony budynek bułgarskiego kupca. Nastepnie przejazd do Kazanłyku. Zobaczycie tutaj kolejne miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - Grobowiec Tracki z IV wieku p.n.e., składający się z komory grobowej zwieńczonej kopułą. Wspaniałe malowidła zdobiące ściany z pewnością rozpalą wyobraźnie każdej odwiedzającej osoby. Wieczorem przejazd do Burgas. Bedziecie uczestniczyć w uroczystej kolacji w lokalnej restauracji. Połączona ona będzie z wieczorem folklorystycznym. Na koniec zakwaterowanie w hotelu Mirage lub Bułgaria (4*).

  • wieczór folklorystyczny i kolacja w restauracji Tenyova House Burgas (przystawka, danie główne, deser, woda mineralna, kieliszek wina) - wliczone w cenę

 • 8. dzień - Powrót do Polski

  Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Burgas. Powrót do Polski (w zależności od godzin wylotów do poszczególnych miast).

  Istnieje możliwość kontynuowania pobytu w Bułgarii w miejscowościach wypoczynkowych na wybrzeżu Morza Czarnego m.in. Obzor, Słoneczny Brzeg, Elenite, Pomorie, Primorsko, Carewo, Sozopol, Sinemorec (transfer płatny dodatkowo, cena ok 30 PLN / 1os BOJZXB01).

Uwagi

• Plan wycieczki oraz program zwiedzania może ulec zmianie.

• Wycieczka dostępna dla dzieci od 8 roku życia.

• Kolacja w dniu pierwszym może nie być dostępne dla klientów przylatujących do Bułgarii w godzinach wieczornych lub nocnych.

• Śniadanie w dniu ósmym może nie być dostępne dla klientów wylatujących do Polski we wczesnych godzinach porannych.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie w 4-gwiazdkowych hotelach.

Poznaj zalety wycieczki

 • Małe grupy - około 15 osób
 • Polskojęzyczny przewodnik
 • Ciekawy i zróżnicowany program wycieczki, ukazujący najciekawsze zakątki Bułgarii
 • Hotele o standardzie lokalnym 4*
 • Wymienione w programie posiłki wliczone w cenę

Terminy rozpoczęcia wycieczki

• 6 czerwca 2017 r. (termin gwarantowany)

• 20 czerwca 2017 r. (termin gwarantowany)

• 29 sierpnia 2017 r.

• 5 września 2017 r.

• 12 września 2017 r.

Minimalna liczba uczestników

15 osób

Świadczenia wliczone w cenę

 • 7 noclegów w wymienionych hotelach lub podobnych o standardzie lokalnym 4*
 • Wyżywienie - 2 posiłki (śniadanie, kolacja) - zgodnie z programem
 • Podróż klimatyzowanym autokarem
 • Polskojęzyczny przewodnik podczas objazdu
 • Podatki i opłaty serwisowe

Świadczenia niewliczone w cenę

 • Napoje do posiłków (poza wymienionymi w programie)
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (płatne na miejscu ok. 60 €/osoba)
 • Napiwki i wydatki osobiste  

Bułgaria

Kraj z ponad 3 tysiącami lat historii. Miejsce, gdzie spotka się kultura bałkańska, słowiańska i arabska. Do tego złociste plaże, zaciszne zatoki i klimatyczne knajpki. W Bułgarii każdy znajdzie dla siebie coś wakacyjnie wyjątkowego.

Zobacz więcej
Średnia pogoda w ciągu roku Bułgaria
Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
-1°C 0°C 3°C 7°C 12°C 16°C 18°C 17°C 15°C 14°C 6°C 2°C
10°C 9°C 9°C 11°C 16°C 21°C 24°C 24°C 22°C 19°C 15°C 12°C
5 5 7 8 11 12 12 12 9 7 6 4
41 mm 43 mm 40 mm 54 mm 42 mm 49 mm 33 mm 30 mm 37 mm 47 mm 56 mm 48 mm

Wycieczka objazdowa – Bułgarskim Szlakiem UNESCO 4*